حرکت تصویر بهنوش بختیاری اخبار فرهنگی و هنری

حرکت: تصویر بهنوش بختیاری اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی را بررسی کردند. 

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

عبارات مهم : اسلامی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی را بررسی کردند.

به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی بعد از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، دادگستری و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی را بررسی کردند.

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

عباس آخوندی ۶۰ ساله دکترای اقتصاد سیاسی دارد و وزیر راه و شهرسازی، وزیر مسکن و شهرسازی، معاون سیاسی وزیر کشور را در سوابق کاری خود دارد.

در بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی ابتدا مخالفان و موافقان به بیان سخن می پردازند سپس وزیر پیشنهادی از خود دفاع می کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی را بررسی کردند. 

صادقی: برنامه های آخوندی راه و شهرسازی همسان دیده نشده است

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که وزارت راه و شهرسازی در بخش راه تلاش های چشم گیری کرده هست، گفت: ولی در برنامه ای که به مجلس ارائه شده است سهم راه قابل توجه و شهرسازی و مسکن به طور همسان مورد توجه قرار نگرفته است.

محمود صادقی در مخالفت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: در ابتدا مورد نیاز است به این توصیه اشاره کنم که ما هم به عنوان فراکسیون امید هم به عنوان اصلاح طلبان حامی دولت تدبیر و امید بوده و خواهیم بود، ولی این حمایت به صورت همکاری و تعامل فعال است و هرجا انتقادی باشد با صراحت مطرح می کنیم و هیچ منافاتی با همکاری و حمایت ندارد.

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

وی راجع به ی مخالفت خود با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، اظهار کرد: بنده بر مبنای تحلیل برنامه پیشنهادی وی و همچنین عملکرد چهار سال گذشته انتقاد دارم و به این جمع بندی رسیدم که به عنوان مخالف صحبت کنم. در برنامه ای که وزیر در ۱۷ صفحه به مجلس ارائه داده توازن بین دو حوزه ماموریتی این وزارتخانه یعنی راه و شهرسازی وجود ندارد. در واقع به طور کلی سهم راه بسیار قابل توجه دیده شده، در حالی که به بخش شهرسازی و مسکن به طور همسان توجه نشده است.

رییس فراکسیون براق سازی و سالم سازی انضباط مالی و اقتصاد در مجلس با اشاره به طرح ساماندهی و توانمندی سکونتگاه های غیررسمی یعنی حاشیه نشینی، اظهار کرد: جهت ۹۱ شهر این طرح تهیه شده است ولی از اجرا خبری نیست. البته در مورد طرح های مسکن روستایی در برنامه پیشنهادی ۹۰۰۰ واحد از طریق بنیاد مسکن آینده نگری شده است ولی اشاره ای نشده که چگونه اجرایی خواهد شد. امیدواریم دولت و به خاص این وزارتخانه به بخش مسکن و شهرسازی به طور متوازن نگاه کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی را بررسی کردند. 

این نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی افزود: ناآگاهی و عدم احاطه مدیران ارشد به مساله ی هوانوردی و گزینش نامناسب مدیران میانی و سیستم پاداش و ارتقاء موجب گسترش نارضایتی شده است و استمرار این اوضاع با حساسیتی که در این حوزه وجود دارد جهت صنعت هوانوردی مسئله آفرین هست. البته کشور عزیزمان ایران جهت اجرای مصوبات ایکائو تعهد دارد.

بختیار: اوضاع مسکن مهر نامناسب و مسکن اجتماعی هم اجرایی نشد

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی نسبت به اوضاع مسکن مهر و مسکن اجتماعی به وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی انتقاد کرد.

علی بختیار در مخالفت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، گفت: با توجه به رانت و مباحث مختلفی که وجود دارد طبق اصل ۳۶ قانون اساسی حکم مجازات و اجرا باید از طریق دادگاه صالحه انجام شود.

وی با انتقاد از آیین نامه تازه کنترل ساخت در نظام مهندسی، اظهار داشت: کم کردن حجم سرمایه گذاری، تزریق رکود زیاد و ساخت و سازهای بدون توجه به آیین نامه منجر می شود که اجرای آن خلاف قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی باشد.

وی سوانح بزرگراه ای را از دیگر نقطه ضعف های وزارت راه و شهرسازی بیان کرد و گفت: اخیرا شاهد سوانح ریلی هم در این دوره بوده ایم به خاص سانحه ریلی قطار مشهد – تبریز که انتظار می رفت وزیر با شرایطی که پیش آمده، خود استعفا می کرد و در کشورهای پیشرفته چنین اقداماتی مرسوم است.

بختیار با انتقاد از این که منابع داخلی در حوزه ریلی کافی نیست و نیاز به سرمایه گذاری داریم، گفت: در مورد اوضاع مسکن نیز متاسفانه مسکن مهر اوضاع نامناسبی دارد و حتی مسکن اجتماعی هم که وزیر قول داده بود، اجرایی نشده است.

زارع: وزارت راه ۲۰ درصد در تولید ساختمان نقش دارد

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی گفت که دردوره چهار ساله وزارت آخوند ۳۰ هزار میلیارد تومان جهت کارهای زیرساختی راهداری و راهسازی تخصیص داده شده است یافته است.

رحیم زارع در موافقت وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی گفت: موافقت من به معنی این نیست که در اقیانوس وزارت راه مشکلاتی وجود نداشته باشد. بلکه وزارت راه اگر در سیاستگذاری توطئه و تولید مسکن ۶۰ درصد تصمیم گیر است در اجرا ۵ درصد نقش دارد و مجموعه ای از عوامل باید دست به دست هم دهد که تولید مسکن رونق یابد.

وی افزود: ما نباید نگاه سیستمی داشته باشیم و همه چیز را گردن راه و شهرسازی بیندازیم. مسکن مهر در شش سال قبل از آقای آخوندی ۴۸ هزار میلیارد تتومان منابع بانکی در اختیاز داشته که جهت ساخت مسکن آینده نگری شده است بود و در دوره ایشان تنها ۷۵۰۰ میلیارد تومان به این منظور تخصیص داده شده است پیدا کرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ورود ۲۰۰ هواپیما به کشور در کلاس جهانی اظهار کرد: ارزش ۱۰۰ ایرباس، ۸۰ بوئینگ و ۲۰ ای تی آر وارد شده است ۳۳ میلیارد دلار است که کمک بزرگی به نوسازی ناوگان هوایی کشور کرده است.

قرجه طیار: خدمات آخوندی در تاریخ ۳۸ ساله انقلاب بی نظیر است

نماینده گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد آخوندی در وزارت راه و شهرسازی گفت که بعضی کارها صورت گرفته در دوره وی در تاریخ ۳۸ ساله انقلاب بی نظیر است.

قرجه طیار در موافقت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، اظهار داشت: آقای آخوندی از خدمت گزارانی است که طی ۳۸ سال گذشته همواره در پست های ملی منشا اثر بوده و خدمات بسیاری ارائه کرده هست. ایشان جزو سابقون نظام بوده و سابقه هشت ساله عالی ترین مقام وزرات راه و شهرسازی را در کارنامه خود دارد.

وی با اشاره به تجربه عملی، سوابق اجرایی و تجربیات آکادمیک آخوندی، ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی در طول چهار سال اخیر به خاص بعد از توافق برجام خدمات بزرگی به کشور، ملت کشور عزیزمان ایران و نظام جمهوری اسلامی ارائه کرده که بعضی از این خدمات همچون بازسازی ناوگان هوایی و کشاندن شرکت های بزرگ پای میز مذاکره در تاریخ ۳۸ ساله انقلاب بی نظیر است.

قرجه طیار یکی از شاخص ترین برنامه های آخوندی در وزارت راه دولت دوازدهم را گسترش نفوذ حمل و نقل جمهوری اسلامی در منطقه و تقویت جایگاه کشور عزیزمان ایران در بزرگراه ابریشم عنوان و خاطر نشان کرد: بسیاری از فعالان حوزه راه و شهرسازی به مدیریت و درایت آقای آخوندی اذعان دارند و در صورت رای اعتماد نمایندگان، مردم و به خاص روستاییان از برنامه ها و خدمات آقای آخوندی در وزارت راه و شهرسازی بهره مند خواهند شد.

الماسی: وزرات راه چه مطالعه ای در زمینه ریسک های بزرگراه ای انجام داده است؟

نماینده مردم دیر و کنگان به توسعه ناوگان هوایی، زمینی و دریایی تاکید کرد و گفت: وزارت راه در زمینه ریسک های بزرگراه ای چه کارها عملیاتی و مطالعاتی انجام داده است؟

سکینه الماسی در مخالفت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از عوامل توسعه کشورها ناوگان زمینی، هوایی و دریایی هست، گفت: در کشور ما، اغلب حمل و نقل مسافر از طریق بزرگراه ها انجام می شود و نیازمند هستیم که در صنعت حمل و نقل بویژه بزرگراه ای تغییرات اساسی صورت گیرد.

وی خطاب به وزیر پیشنهادی راه گفت: از کارها شما در توسعه کمی و کیفی راه آهن مطلع هستیم ولی با این موزیک رشد تا چند سال دیگر قرار است نسبت حمل و نقل ریلی و بزرگراه ای منطقی باشد.

نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس همچنین بیان کرد: وزارت راه در زمینه ریسک های بزرگراه ای کشور چه اقداماتی را جهت شناسایی و مطالعه انجام داده است؟ آیا نقشه ای از پراکندگی تراکم بزرگراه ای و حوادث را در دست دارید؟ بنابراین ضرورت دارد تا نسبت به ساخت بزرگراه ها متناسب با نیازسنجی ها از بین بردن و اصلاح نقاط اتفاق خیز انجام شود.

محبی نیا: شکستن حبس شبکه ریلی از بااهمیت ترین کارها آخوندی بوده است

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ضمن ارزیابی مثبت از عملکرد عباس آخوندی در وزارت راه شکستن حبس شبکه ریلی را از مهمترین کارها وی در وزارت راه دانست.

جهانبخش محبی نیا در موافقت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اظهار داشت: متاسفانه ما در بخش های کلان سیاستگذاری نداریم در حالی که به وزرا و مدیرانی نیازمندیم که مبانی فکری آنها در جهت توسعه باشد، ولی به دنبال توسعه نیستیم؛ بلکه توسعه طلب هستیم. هنگامی که می گوییم گسترش صنعت ریلی نشانه ماست، اینطور نیست که همه مسئولین امر متوجه انجام این نشانه مهم باشند.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد این است که سطح تصمیم گیری هنوز در هیجان و احساس متوقف است و بعضی از مواقع شیپورها به خاطر خدا نواخته نمی شود. اگر فراکسیون امید بخاطر اصلاح طلبی به یک وزیر رای بدهد یعنی شیپور بخاطر خدا نواخته نشده است و اگر ما در فراکسیون نمایندگان ولایی به وزیر ی که جهت کشور بافایده است رای ندهیم، باید جوابگو باشیم.

محبی نیا ادامه داد: آقای آخوندی جدای از عنوان حمل و نقل و مسکن جهت تصمیمات در هیات دولت از خود کارایی نشان داده هست. یکی از کارهای اساسی و استراتژیک ایشان شکستن حبس شبکه ریلی است که در برنامه ششم هم آمده هست. همچنین در حالی که تلفات بزرگراه ای در سال ۸۴، ۲۷ هزار نفر بوده در سال ۹۵، به ۱۵ هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است.

علوی: آخوندی نظریه پرداز وزارت راه است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت که عباس آخوندی در وزارت راه با استفاده از سرمایه بخش شخصی و غیر دولتی کارها اساسی انجام داده است.

سیداحسن علوی در موافقت با وزیر پیشنهادی راه، اظهار داشت: معدل عملکرد آقای آخوندی در سطح ملی در کشور موفق بوده هست. ایشان فردی وقت جو است که از تفکر وقت بهره گیری مورد نیاز را انجام داده و می داند در وقت خود چه کاری باید انجام دهد ضمن اینکه می توان ایشان را نظریه پرداز وزارت راه دانست.

وی افزود: ما نمی توانیم بگوییم کشور عزیزمان ایران چهارراه حمل و نقل آسیاست، ولی سال ها منتظر تخصیص اعتبار بنشینیم. آقای آخوندی با بهره گیری از سرمایه بخش شخصی و غیر دولتی توانسته در بخش های متفاوت کارها اساسی انجام دهد. بیش از ۲۵ پروژه در بخش ریلی، بیش از ۴۰ پروژه در بخش بزرگراه ای و بیش از ۱۰ پروژه در بخش فرودگاهی بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از بخش شخصی جذب شده است است.

نماینده مردم سنندج در مجلس اضافه کرد: مسکن مهر تبدیل به قصه پر غصه شده، ۱۱۰ هزار واحد مسکونی بدون متقاضی و ۳۶ هزار واحد همراه با تخاصم و تنازع بین سازندگان و متقاضیان است.

پس از بیانات موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از برنامه هایش دفاع کرد.

آخوندی بیان کرد: تحویل ۹۰۰ هزار مسکن مهر/ جلوی شهرفروشی را گرفتم

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با بیان این که این وزارت منزل برابر شهر فروشی ایستادگی کرد گفت که به دنبال توقف شهرفروشی و تامین مسکن جهت افراد کم درآمد و همچنین حل کردن مساله حاشیه ای است.

عباس آخوندی در دفاع از برنامه های پیشنهادی اش ضمن قدردانی از ۳۲ نماینده ای که جهت دفاع از او عضویت کردند، گفت که برنامه ی وزرا همان برنامه ششم مصوب مجلس است.

واژه های کلیدی: اسلامی | برنامه | بزرگراه | شهرسازی | عباس آخوندی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs