حرکت تصویر بهنوش بختیاری اخبار فرهنگی و هنری

حرکت: تصویر بهنوش بختیاری اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی روحانی فردا به نیویورک می‌رود

رئیس‌جمهوری کشورمان جهت حضور در هفتاد و دومین مجمع عمومی شرکت ملل، فردا پایتخت کشور عزیزمان ایران را به مقصد نیویورک ترک می‌کند. 

روحانی فردا به نیویورک می‌رود

روحانی فردا به نیویورک می رود

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهوری کشورمان جهت حضور در هفتاد و دومین مجمع عمومی شرکت ملل، فردا پایتخت کشور عزیزمان ایران را به مقصد نیویورک ترک می کند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مدیر جمهوری کشورمان فردا(یکشنبه- ۲۶ شهریور) با همراهی وزیر امور خارجه و تعدادی از اعضای کابینه دولت، جهت حضور در هفتاد و دومین مجمع عمومی شرکت ملل پایتخت کشور عزیزمان ایران را به مقصد نیویورک ترک می کند.

روحانی فردا به نیویورک می‌رود

به گفته مدیر دفتر مدیر جمهوری، روحانی قرار است در سفر کوتاه و فشرده ی خود، علاوه بر صحبت در مجمع عمومی شرکت ملل، با ایرانیان مقیم نیویورک و جمعی از مسلمانان و نخبگان سیاسی این کشور دیدار داشته باشد.

دیدار و گفت و گوی دو جانبه با تعدادی از روسای کشورهای مهم و همچنین انجام مصاحبه با اصحاب رسانه و مطبوعات از جمله دیگر برنامه های روحانی در حاشیه پنجمین حضور خود در کسوت مدیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در مجمع عمومی شرکت ملل است.

رئیس‌جمهوری کشورمان جهت حضور در هفتاد و دومین مجمع عمومی شرکت ملل، فردا پایتخت کشور عزیزمان ایران را به مقصد نیویورک ترک می‌کند. 

حسن روحانی سال ۱۳۹۲ در نخستین حضور خود در مجمع عمومی شرکت ملل پیشنهاد طرح «جهان علیه خشونت و افراطی گری» را مطرح کرد که با اجماع اعضا به تصویب رسید.

وی در این سفر با ۱۱ نفر از روسای دولت ها و مقامات ارشد بین المللی از جمله بان کی مون دبیرکل وقت شرکت ملل متحد، فرانسوا اولاند مدیر جمهوری فرانسه و کریستین لاگارد مدیر صندوق بین المللی پول دیدار و گفت گو کرد.

از اتفاقات مهم نخستین سفر مدیر جمهور روحانی به نیویورک برقراری مکالمه تلفنی میان او و باراک اوباما همتای آمریکایی اش بود. جهت نخستین بار بعد از قطع روابط از سال ۱۹۷۹، مقامات بلندپایه دو کشور کشور عزیزمان ایران و آمریکا با یکدیگر تماس گرفتند. در این تماس دو طرف ضمن احترام به یکدیگر، تلاش کردند خطوط کلی جهت حل موفقیت آمیز مساله هسته ای کشور عزیزمان ایران را مشخص کنند.

روحانی فردا به نیویورک می‌رود

روحانی در دومین سفر خود به نیویورک و در حاشیه شصت و نهمین مجمع عمومی شرکت ملل با روسای جمهور، نخست وزیران و بعضی مقامات بین المللی از جمله دبیرکل شرکت ملل، مدیر شورای اروپایی و روسای جمهور فرانسه، ترکیه، عراق، سوئیس، بولیوی، اتریش، اسلوونی، ونزوئلا و گینه و نخست وزیران انگلیس، ژاپن، گرجستان، عراق، لبنان، وزیر امور خارجه آلمان دیدار و گفت وگو کرد.

دیدار روحانی با دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس که روابط دیپلماتیکش با کشور عزیزمان ایران قطع بود، از دیدارهای مهم این سفر به محسوب می شود. این نخستین دیدار مقامات اجرایی عالی رتبه دو کشور جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و پادشاهی انگلیس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به حساب می آمد.

رئیس‌جمهوری کشورمان جهت حضور در هفتاد و دومین مجمع عمومی شرکت ملل، فردا پایتخت کشور عزیزمان ایران را به مقصد نیویورک ترک می‌کند. 

انجام دوازده دیدار با سران و مقامات بلند پایه کشورهای حاضر در مقر شرکت ملل دیدار نیز ماحصل روحانی از سومین سفر به نیویورک بود. مدیر جمهوری در حاشیه هفتادمین مجمع عمومی شرکت ملل متحد در دیدارهای خود با دبیرکل شرکت ملل، مدیر شورای اروپا و سران کشورهای فرانسه، ترکیه، ایتالیا، ژاپن، برزیل، سوئد، بولیوی، اکوادور، افغانستان و… سنگال پرسشها مهم منطقه ای و بین المللی را مورد توجه قرار داد.

رئیس دولت تدبیر و امید در آخرین سفر خود به نیویورک در نخستین دوره ریاست جمهوری اش با روسای جمهور فرانسه، سوئیس، ترکیه، اسلوونی و بلغارستان و نخست وزیران بریتانیا، ایتالیا، ژاپن، سوئد، نروژ، یونان، پاکستان و عراق و دبیر کل شرکت ملل متحد راجع به پرسشها مهم دوجانبه و منطقه ایی و بین المللی دیدار و گفت وگو کرد.

روحانی فردا به نیویورک می‌رود

به گزارش ایسنا، مجمع عمومی شرکت ملل متحد یکی از ۶ رکن مهم شرکت ملل متحد و تنها رکنی است که تمام کشورهای عضو در آن شرکت دارند. این مجمع جلساتی هر سال به ریاست یکی از اعضا که منتخب تمام دیگر اعضا هست، برگزار می کند. تصمیماتی که در مجمع عمومی شرکت ملل اتخاذ می شوند ( بجزدر موارد معینی که به امور داخلی شرکت بر می گردد)، دارای جنبه توصیه ای هستند. دولت ها معمولا خود را نسبت به بعضی از قطعنامه های مجمع ملتزم می دانند و جهت آن شانی نظیر یک معاهده قایل می شوند.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | نیویورک | ایرانیان | حسن روحانی | ریاست جمهوری | سفر به نیویورک | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs